Chociaż dla mężczyzny już samo pojawienie się problemów z potencją jest niezwykle stresujące, to należy zdać sobie sprawę z faktu, że zaburzenia potencji mogą być oznaką wielu innych chorób.

Nie powinno się zatem bagatelizować takich sytuacji, bo chociaż sporadyczny brak erekcji może wynikać ze zmęczenia lub braku nastroju, to regularne problemy mogą się wiązać z niewykrytą chorobą. Postawienia diagnozy w takich sytuacjach nie ułatwia to, że mężczyźni, u których dochodzi do trudności ze wzwodem, nie chcą zazwyczaj zgłosić się po pomoc do specjalisty, tylko czekają, aż problem minie.

Choroby wpływające na męską potencję

Chorób, które w istotny sposób mogą wpływać na możliwość osiągnięcia erekcji, jest naprawdę dużo. Najpopularniejsze z nich to przede wszystkim:

  • niezdiagnozowana cukrzyca – u wielu mężczyzn zaburzenia potencji wynikają z powikłań związanych z cukrzycą,
  • choroby układu krążenia – nawet 80% mężczyzn cierpiących na niewydolność serca może doświadczyć zaburzeń erekcji,
  • problemy z tarczycą – nadczynność oraz niedoczynność tarczycy wpływa na ilość męskich hormonów płciowych, co w oczywisty sposób przekłada się na wystąpienie trudności z osiągnięciem erekcji.

Inne choroby, które mogą wywoływać problemy z potencją u mężczyzn to między innymi choroby nerek, gruczołu krokowego oraz stwardnienie rozsiane. W związku z tym, jeżeli problem wystąpi kilka razy, należy zgłosić się do specjalisty. Warto również wypróbować preparaty dostępne w sklepach internetowych. Kamagra sprawdza się u wielu mężczyzn w różnym wieku, a jej cena jest bardzo przystępna. Innym popularnym środkiem na potencję jest Viagra.