to jedynie z tego, co widoczne na zewnątrz. Dodatkowe kilogramy wpływają negatywnie na samopoczucie i ogólny stan psycho-fizyczny człowieka. Przekładają się również na problemy z potencją.

1. Otyłość – dlaczego nie warto zapraszać jej do łóżka?

2. W jaki sposób walczyć z problemem?

Otyłe osoby bardzo często dźwigają nie tylko zbędne kilogramy, ale i brzemię wielu kompleksów. A te, w oczywisty sposób, wpływają na życie erotyczne człowieka.

1. Otyłość – dlaczego nie warto zapraszać jej do łóżka?

Obok szeregu problemów zdrowotnych, związanych z otyłością, należy wymienić również zaburzenia potencji. Otyły mężczyzna ma problem z erekcją, a także utrzymanie wzwodu. Wielu panów nie ma świadomości, że wraz ze wzrostem kilogramów, zmniejsza się u nich stężenie testosteronu, czyli hormonu, który odpowiada za popęd płciowy i funkcje seksualne.

Bardzo ważną kwestią jest także wpływ otyłości na stan psychiczny człowieka. Dodatkowe kilogramy powodują, że człowiek przestaje czuć się atrakcyjny. Nie lubi i nie akceptuje swojego ciała. A przy tym coraz ciężej mu się zdobyć na aktywność fizyczną, również tę w sferze seksualnej.

2. W jaki sposób walczyć z problemem?

Oczywiście z otyłością i nadwagą warto walczyć z wielu względów, a zaburzenia potencji są tylko jednym z nich. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić?

Oczywiście, że tak. Ale dopiero to, co osiągamy ciężką pracą, przynosi nam prawdziwą satysfakcję. Przede wszystkim, aby walczyć z problemem otyłości, należy zacząć rozsądnie, od konsultacji z dietetykiem / lekarzem. Wiara w diety cud i natychmiastowe efekty, tylko niepotrzebnie odbiera nam energię.

Wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych i regularny ruch, z czasem wpłynął także na jakość życia seksualnego.