Z prawidłowo leczoną cukrzyca można normalnie żyć, o czym przekonało się wiele osób. Problem w tym, że niektórzy cukrzycy nawet nie zdają sobie sprawy ze swojej choroby. Dopiero wystąpienie takich problemów, jak zaburzenia erekcji, motywuje ich do sprawdzenia stanu swojego zdrowia.

Zgodnie z danymi sprzed dwóch lat nawet co 11 dorosły Polak może chorować na cukrzycę. Dane te dotyczą wyłącznie zdiagnozowanych przypadków, bo osób ze stanem przedcukrzycowym lub tych, które są chore, ale nie poddały się badaniom, może być o wiele więcej. Niewykryta cukrzyca negatywnie wpływa na możliwość osiągnięcia erekcji, przez co cierpi nie tylko mężczyzna, ale również jego partnerka. Na szczęście obecnie można sobie łatwo poradzić z tego typu problemami.

Środki na potencję

Popularne środki na erekcję, czego przykładem może być popularna w Polsce Kamagra oraz Viagra zazwyczaj pozwalają w pełni cieszyć się zbliżeniem z ukochaną kobietą niezależnie od stanu zdrowia. Ponieważ tego typu preparaty są łatwo dostępne i można je zamówić przez internet, wielu mężczyzn opiera na nich powodzenie swojego stosunku i nie traci więcej czasu na poznanie prawdziwej przyczyny problemów. Chociaż nie da się zaprzeczyć, że seks po Kamagrze może być o wiele lepszy, to jednocześnie nie można lekceważyć problemów zdrowotnych. Warto więc wygospodarować wolny dzień i zgłosić się do lekarza, aby przepisał badania, które pozwolą wykluczyć cukrzycę lub inne choroby negatywnie wpływające na potencję.

W większości przypadków postawienie prawidłowej diagnozy umożliwi podjęcie leczenia, które nie będzie w żaden sposób ograniczało mężczyzny, a jednocześnie pozwoli mu cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat. Unikanie badań, a co za tym idzie zwlekanie z rozpoczęciem przyjmowania leków może natomiast prowadzić do poważnych problemów.